Всеукраїнська акція «День української вишиванки»

По всій Україні, у третій четвер травня, відзначають Всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу – День вишиванки. У такий спосіб українці намагаються зберегти споконвічні народні традиції. Свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно просто вчинку – просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання.

Вчителі та учні загальноосвітніх навчальних закладів Красноокнянського району  приєднались до Всеукраїнської акції «День української вишиванки» та одягнули  національне вбрання. Учні Ставрівського НВК з великим задоволенням підтримали українців національним флешмобом «Вишивана Україна». Долучились та показали свою приналежність до великої української нації і вчителі. Підтримати акцію закликали напередодні учні чергового класу. Цим вони довели, що вишиванка – твій генетичний код.

З нагоди проведення акції в Малаївському аграрному ліцеї проведено майстер-клас по особливостям семантики орнаменту, кольору, технології виконання швів та мережок при вишиванні, адже орнаментальні мотиви української  вишивки сягають своїм корінням у місцеву флору і фауну, в історичну традицію. На майстер-класі  розкрили повною мірою красу народних святинь, розповіли  молодому поколінню про багатство української народної вишивки, ознайомили зі звичаями, традиціями, обрядами  нашого народу. А ще цього дня учні та вчителі ліцею одягли український вишитий одяг,  вишикувались  зобразивши  Герб України,  як символ єднання, мужності та патріотизму. Багата Красноокнянщина на майстринь народної творчості. Тому учні Ткаченківського НВК  відвідали місцеву майстриню Тамару Олександрівну Деренуцу, яка вишивати навчилась, як більшість українських дівчат змалку.   В її доробку вишиті рушники, серветки, вишиті ікони, але найпопулярнішими є квіткові мотиви.  До Всеукраїнської акції «День української вишиванки» долучились учні  Флоранської ЗОШ І-ІІ ст.,  Федосіївського та Дубівського  НВК.

Бережімо наш духовний світ, нашу спадщину, потяг до рідної землі, своїх традицій. Нехай це не спосіб заробити багатство, але потяг душі, відпочинок від буднів.

Переглядів: 599

Залишити відповідь