В лютому 2015 року, виповнюється перша річниця масових розстрілів мирних протестантів на Майдані

В лютому 2015 року, виповнюється перша річниця масових розстрілів мирних протестантів на Майдані. Вся Україна, від столиці до найменшого села, буде в молитвах згадувати своїх перших Героїв, що полягли за краще майбутнє країни. Цей день є днем Героїв Небесної Сотні, який офіційно на державному рівні відзначається відповідно до Указу Президента України від 11.02.15р. № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Свої заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні проведено і в закладах освіти Красноокнянщини.

Так, в Ткаченківському НВК 19 лютого відбулась зустріч – реквієм присвячена тим, хто загинув на Майдані у буремні дні Єврореволюції. Учні школи зустрілися з військовослужбовцями відділу прикордонної служби «Ткаченкове» та учасниками АТО, які наразі посилюють кордон нашого району, а також відбувся конкурс малюнків та плакатів серед учнів 1- 7 класів.

Учні школи, озброївшись олівцями та сповнені ідей, старались  за допомогою малюнків донести всім, що мир у всьому світі – найголовніше!

У Флоранській ЗОШ І-ІІ ступенів проведено інформаційні хвилинки на уроках історії «Невмирущий дух Героїзму», виховні години на теми: «Крок до мужності» (8-9 класи), «Героям слава» (5-6 класи), «Вони боролися за волю і незалежність України» (7 клас), «Хто такі борці за волю України» (1-4 кл.), а також загальношкільний виховний захід для 5 – 9 класів з демонстрацією відеофільму «Небесна Сотня».

Майдан став символом боротьби,  символом утвердження  прагнень до Європейських цінностей. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них – молоді, сильні. Ті, що тільки починали жити. І сьогодні, в цей день пам’яті Героїв, зібралися учні Ставрівського НВК для того, щоб пом’янути й вшанувати Небесну Сотню.

В Красноокнянському НВК  було проведено годину пам’яті, приурочену Дню вшануванню Героїв Небесної Сотні. Своєю присутністю учні та вчителі  вшанували пам’ять загиблих на Майдані, а в Топалівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася зустріч з учасником зони АТО Соколом Русланом Юрійовичем з учнями 7-11 класів.

Річниці події Небесної Сотні була присвячена година пам’яті  «Формула Перемоги» у 7 класі Довжанської ЗОШ І-ІІІ ступенів (класний керівник Комишенко Л.В.). В цей день учні в скорботі й з великою вдячністю згадують Героїв Небесної Сотні, котрі відтепер постійно споглядатимуть за нами  та нашими вчинками.

         Сьогодні – це день великої скорботи. Але це також день великої пам’яті про тих українців, які роблять Україну сьогодні, завтра і на завжди незнищенною і незламною. Коли ми говоримо про жертви, про Небесну Сотню, яка сьогодні є фундаментом України, ми схиляємо у світлій пам’яті, в скорботі, молитві свої голови, свої почуття перед ними. Вони мали своє майбутнє, але віддали своє життя заради нас, заради майбутнього України.

Переглядів: 744

Залишити відповідь