Голодомор 1932-1933 років

Мало знайдеться не тільки в історії України, а й світу, таких жахливих трагедій, як Голодомор 1932-1933 років, який впав на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі – України.

25 листопада в нашій школі відбулися заходи, присвячені пам’яті тих, хто загинув від голодомору 1932-1933 років.

Палахкоче свіча Поминальної нині Молитви

І розгнуздана пам’ять малює Історії слід…

Тільки ті колоски – Життєдайного Виміру витвір,

Як і завше, Очима Дитячими міряють Світ.

У нас, українців є традиція: коли людина помирає, запалюють свічку, щоб душа летіла при світлі і знайшла свій прихисток у потойбіччі. А, оскільки, у 1933-му померлим ніхто не світив свічки, то душі їхні досі неприкаяні і не можуть опікуватися нами. Отже ми на загальношкільній лінійці запалили Свічку Пам’яті усім, хто загинув від страшного лихоліття – Голоду.

Класними керівниками в школі було проведено виховні години, уроки пам’яті, години спілкування на тему Голодомору 1932-1933-х років. Черговий 9-й клас під керівництвом класного керівника Лунги В.А. провів вечір-реквієм «Схилимо голови в скорботі». Розповіді про страшне лихоліття вразили всіх присутніх. Адже голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій.

Сьогодні, коли від початку голодомору минуло десятки років, ми не маємо права забувати народне слово правди і довічного прокляття, послане на голови катам. Бо це слово здолало смерть, аби дійти до нас, збудити в наших серцях пам’ять про мільйони безвинно замучених предків і застерегти від повторення страшних помилок.

Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю. Мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

 

ЗНВР: Златова Е.І.

Переглядів: 365

Залишити відповідь