Депортація кримських татар

Плине час. Відходить старше покоління, на зміну йому приходить молодь. Змінюється побут, суспільний устрій, людство долає віху за віхою свого земного життя. Однак досить часто приходить на згадку теза: «Хто не знає минулого – не матиме й майбутнього». Ті, хто жили в нашій державі заслуговують на згадку і шану.

В історії нашої держави є досить трагічна сторінка одного із народів – це кримських татар. 18 травня 1944 року розпочалася масова депортація кримських татар до Узбекистану, Казахстану на Урал. Під час виселення та протягом перших чотирьох років депортації від нелюдських умов, надмірної праці, хвороб, голоду загинуло 46% депортованих, майже кожен другий.

З нагоди 71-річниці депортації кримськотатарського народу та з метою  збереження  історичної пам’яті, громадянського виховання в загальноосвітніх навчальних закладах проведено  єдиний урок пам’яті. У Малаївському  аграрному  ліцеї проведено  лінійку пам’яті, присвячену Дню боротьби за права кримськотатарського народу, на якій  учні читали вірші, спогади депортованих,  а в кінці запалили свічку пам’яті. Для учнів  9 – 11 класів показано  документальний фільм «Хайтарма». А учні старших класів Ткаченківського НВН завітали на урок історії, на якому дізналися про примусове виселення кримськотатарського населення Кримської АРСР, проведене НКВС 18 травня 1944 року.  Напередодні  18 травня в  Довжанській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся вечір-реквієм  у пам’ять про кримських татар, котрі загинули або постраждали 18 травня 1944 року. В День  пам’яті і скорботи з нагоди депортації кримських татар учні Федосіївського НВК   вшанували   ці трагічні події хвилиною мовчання.  В Ставрівському НВК   в пам’ять про  ці історичні події відбувся мітинг-реквієм. Зазначимо, що під час заходу прозвучали аудіозаписи національних  кримськотатарських пісень, присвячені трагічним подіям. Старшокласники Красноокнянського НВК переглянули кінофільм «Хайтарма», приурочений депортації кримськотатарського населення.  Після  кінофільму  відбулося обговорення переглянутого. Учні висловлювали власні думки, відстоювали свої  погляди щодо депортації  кримських татар.

Переглядів: 685

Залишити відповідь