Дзвенить струмочком рідна мова

21 лютого – особливий день. Його називають Міжнародним днем рідної мови.

Найцінніше надбання, яке створили  й залишили нам наші попередники – це наша мова. Вона душа нації, її генетичний код, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Мова – це найбільший скарб народу. Це саме той інструмент, який єднає людей однієї нації, робить їх єдиним цілим.

Ми — українці. Живемо у вільній незалежній державі — Україні. Розмовляємо рідною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу. І це дійсно так. Про це свідчать  ті заходи, що відбулися 20 лютого, напередодні Дня рідної мови, в загальноосвітніх закладах району.

У Ставрівському НВК  цікаво пройшов літературний вечір «Бринить, співає рідна мова». Школярі мали змогу почути коротку історію походження мови, відчути красу української пісні, декламувати вірші, прославляючи рідне слово, пригадати українські народні казки, взяти участь у літературній вікторині.

А учні Маяківської  ЗОШ І-ІІІ ст.  відправилися  в інтелектуальну  подорож «Океаном  рідної мови».  В ході подорожі було багато цікавих конкурсів: «Розминка», «Хвилинка», «Наша мова калинова», «У рідному краї і серце співає», конкурс для вболівальників «Море загадкових слів», «Впізнай мене», «Загадки-жарти».

В цей день  в Чорнянській ЗОШ І-ІІІ ст. проведено виховні заходи для учнів 1-11 класів «Рідна мова – колискова», «Мова моя барвінкова, диво колискове», «Рідна мова – духовний скарб нації». Юні художники  пензлем і фарбами змалювали  свою любов до рідного слова.

Щоб показати красу рідної мови, її багатство, розкрити її значення в житті кожного українця, пробудити почуття національної гідності, виховувати любов до рідної мови, краю, вчителі української мови та літератури Топалівської ЗОШ І-ІІІ ст. провели   тиждень  рідної мови під гаслом «Вивчай, люби і знай рідну мову».

У Флоранській ЗОШ І-ІІ ст. протягом тижня відбулися виховні години, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу.

В день рідної мови учні Ткаченківського НВК  зібралися великою родиною, аби відкрити для себе  глибини рідної мови, припасти до цілющого джерела неньчиного слова, зробити свій внесок у скарбницю нашої духовності та пізнати таємниці й силу української мови. Діти довели, що українська мова, як писав Олесь Гончар, – «запашна, співуча, гнучка, милозвучна. Сповнена музики і квіткових пахощів»;  ще раз переконались у красі та невичерпному багатстві рідного слова. Учням була запропонована  мовознавча вікторина  «У ріднім слові – цілий світ». Змагалися дві команди – «Віночок» і «Козаки». Поціновувачі рідного слова випробували свої сили в різних конкурсах.  Члени команди змагалися у   кмітливості, уважності та фортунності.

Тож плекаймо чудовий сад  української мови, донесений до нас із глибини віків. Шануймо ж мову наших предків, мову Шевченка і Франка. Нехай вона стане мовою наших дітей і онуків, мовою наших нащадків, щоб не зникла Україна, не зник великий материк у слов’янському морі.

З любові до рідного слова починається любов до України.

 

Переглядів: 814

Залишити відповідь