До чистих джерел

Учні Чорнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів прийняли   участь у акції «До чистих джерел», яка є частиною Всесвітнього руху ««Let’s do it world!», що об’єднує всіх небайдужих  свідомих громадян , які прагнуть очистити від сміття вулиці, парки, зони відпочинку, водойми.  До проведення акції в с. Чорна були залучені учні нашої школи, педагогічні працівники, батьки.

Реалізацію  акції ми розпочали з дослідницької роботи. Насамперед,

ми візуально обстежили р. Тростянець і прибережні смуги з метою виявлення їх екологічного стану. З метою виявлення обізнаності односельчан про екологічний стан річки її історію, провели соціологічне дослідження серед мешканців с. Чорна. Виявили рівень бажання чорнян взяти участь в  її очищенні.

У ході опитування ми вияснили, що найбільшими екологічними проблемами р. Тростянець є  фізичне, органічне і поверхневе забруднення.

Слід завважити , що берег річки та сама річка  виявилася неймовірно захаращеною різними побутовими відходами,  як то пластикові  та скляні пляшки, поліетиленові пакети, алюмінієві банки, консервні бляшанки, обгортки, папірці. Та найболючішим  є те, що це страхіття зробили самі ж мешканці нашого села.  Справді , прибирати за  кимось сміття – це справа не з приємних, але то нічого – головне результат. Тому ми вирішили діяти…

Провели природоохоронну акцію «Врятуймо річку Тростянець!». У ході акції ми розчистили прибережну смугу від сміття, громадили, вирубували чагарники, розчищали річку від піску, мулу та сухого гілля. На березі річки біля сільського спортивного майданчику насадили молоді верболози.

У ході акції ми зрозуміли, наскільки складно, але водночас дуже важливо підтримувати чистоту навколо себе. А ще побачили позитивний результат своїх дій.  Хочеться, щоб люди змінювалися у своєму ставленні до природи і нарешті зрозуміти небезпечність мислення старими категоріями споживацтва. А екомислення, екосовість стали для нас усіх звичними поняттями.

 

 

Переглядів: 352

Залишити відповідь