Краса і сила українського слова

Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово,  У барвінки зодягайся, моє щире слово.

Для кожного народу своя мова рідна. Кожна мисляча людина обов’язково усвідомлює, що, крім батьків, вона має ще чотири корені: рідна земля, рідна історія, рідна культура, рідна мова. Кожна людина повинна знати і пам’ятати свою рідну мову, але водночас й поважати ту мову, на якій землі і серед якого народу вона живе. Вивчаючи мову, ми не просто запам’ятовуємо слова, а проникаємо у спосіб мислення народу, що говорить нею.

З метою зміцнення державотворчої функції української мови щорічно 21 лютого, починаючи з 2002  року, в Україні відзначають Міжнародний день рідної мови. Учні 8 та 9 класів Ставрівського НВК провели мовознавчий інтелектуальний турнір «Краса і сила українського слова».  Ведучі розповіли  цікаві факти про мову та про те, в яких країнах  розмовляють українською. Учасники були об’єднані у дві команди: «Мовознавці» та «Українознавці».  Кожна команда мала змогу представити себе у першому конкурсі «Візитка», в наступному («Інтелектуальна розминка») учасники відповідали на запитання, у третьому конкурсі «Мовознавці» краще справилися з наголосами.  Цікавими були конкурси «Хто більше», «Прямо чи влучно», «Пробуй сам»,  де учні мали змогу замінити фразеологізми словами-синонімами, продовжити прислів’я,  пробувати римувати.

Вболівальники були теж не обділені увагою: розгадування загадок виявилося не таким уже й легким завданням. Поетична хвилинка від Павла Глазового  подарувала всім гарний настрій.

Перемогли в турнірі «Мовознавці», на згадку отримавши подарунки.     Українську мову знають у всьому світі, за кордоном визнають однією з найкращих і найрозвиненіших мов світу. Хочеться, щоб її визнавали, пишалися і любили рідні діти на власній землі!

Вчитель української мови та літератури Ставрівського НВК Бурдейна Наталя Вікторівна

Переглядів: 288

Залишити відповідь