Мальовнича, квітуча, чарівна Україна

Мальовнича, квітуча, чарівна  Україна. І це не просто слова.  В Україні, звичайно ж, не 10-ть і навіть не 100 мальовничих природних куточків, їх тисячі. Недаремно красу мальовничої  України часто порівнюють зі Швейцарією.  Та будемо відвертими, на превеликий жаль, більшість мешканців України    навіть не підозрюють про існування цих мальовничих  місць. Причому навіть якщо вони знаходяться зовсім поруч від  нашого місця проживання. 22.09.2017 року відповідно до плану роботи районного методичного об’єднання вчителів географії, було проведено виїзний семінар. Першим пунктом було відвідування Кривоозерської харчової фабрики. Вчителі   мали  змогу  ознайомитись з повним циклом виготовлення  столової питної води «Кривоозерська».

Безцінна за складом, але доступна за ціною, «Кривоозерська» всього за вісім років своєї активної діяльності впевнено зайняла власну нішу. Видобуток сучасної «Кривоозерської» проводиться з свердловини глибиною 80 метрів! Тобто джерело, з якого ми отримуємо воду, захищене від зовнішнього техногенного впливу і попадання в нього грунтових вод гігантським шаром граніту – з 80-ох метрів глибини свердловини, 40 складає граніт, який формувався мільярди років тому, в докембрійську еру!

Далі ми відвідали Первомайський краєзнавчий музей, який є філіалом Миколаївського краєзнавчого музею.  Постійна експозиція знайомить відвідувачів з природними багатствами   Первомайщини та історією краю. Особливий інтерес у відвідувачів викликала реконструкція інтер’єру селянської хати кінця 19 – початку 20 століття. Також дуже цікавою є постійно діюча виставка голограм, де можна побачити найцікавіші предмети із колекцій Державного музею історичних коштовностей та музею – заповідника «Херсонес».

Коли приїхали в національний природний парк «Бузький гард» всі були вражені дивовижною красою унікальності природи. На створення природного мистецтва пішло коло 3 млрд років. Тільки тут можна побачити валуни та скелі висотою 40-60 метрів і  нереально красиве Радонове озеро, яке утворилося в результаті затоплення підземними водами гранітного кар’єру.

Дивовижно – мальовничі ландшафти краю приваблюють і дарують незабутні враження від спілкування з природою.

Територія парку є об’єктом наукових досліджень, місцем пізнавальних і навчальних екскурсій. І вчителі географії нашого району мають унікальну можливість використовувати побачене і почуте при викладанні свого предмету.

Переглядів: 182

Залишити відповідь