«Я люблю рідну мову»

Для кожного народу дорога його мова, а нам, українцям, найближча до серця – українська.

Із сивої глибини віків бере початок наша мова. Шлях її розвитку – це тернистий шлях боротьби. Дуже багато жорстоких літ пережила наша мова, мужньо витерпівши знущання, заборони. Подібного не знає історія жодної держави. Тепер вона – державна мова України. І ми, як справжні патріоти своєї держави, маємо вивчати і знати всі перлини рідної мови.

Четвертого березня в Чорнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів класний керівник 10-го класу Гембатюк Д.О. провів конкурсно-розважальну програму «Я люблю рідну мову», учасниками якої були дві команди з учнів 7-11 класів: «Барвінки», «Соняшники». Діти із задоволенням виконували завдання конкурсів: відгадували інтелектуальні загадки, перекладали слова з російської  на українську мову. Учні пригадали правила синтаксису, фонетики, граматики, збагатили свої знання про духовні надбання нашого народу – українську пісню, прислів’я, приказки.

Ведучі програми Семішан А. та Зизень З. підтримували у залі атмосферу порозуміння, взаємодопомоги, дружби та взаємоповаги. Дівчата 10-го класу Школьна Ю., Запеску Д., Михайловська О., Корчинська К. з великою любов’ю і почуттям гордості декламували вірші про красу і велич української мови.

Хочеться відмітити учасників програми. Адже всі вони були активними, оригінальними та наполегливо йшли до перемоги. У конкурсно-розважальній програмі «Я люблю рідну мову» перемогу здобула команда «Соняшники», з невеликим відривом від команди «Барвінки» – в 1 бал. Усі учасники конкурсу були нагороджені грамотами за перемогу, активну участь, а головне довели, що вони ерудовані, духовно багаті, а значить – гідні громадяни своєї держави і справжні патріоти.

 

 

ЗНВР: Златова Е.І.

Переглядів: 441

Залишити відповідь