Стрітення

В нашій школі вчитель початкових класів – Серьогіна М.В. провела свято Стрітення Господнього. Метою заходу було усвідомити, яку роль у житті людини відіграє родина, сімейні свята, традиції; формувати вміння виконувати українські традиційні обряди, продовжувати формувати вміння зберігати історію українських традицій; виховувати почуття любові та поваги до культурної спадщини свого народу. Оберегом  свята був рушник, але орнамент  створювали всі разом . Кожен школярик написав на листочку, яка його сім’я і прикріпив листочки на рушник.

          Діти розповідали, що на Стрітення в церквах святять воду. Хто стрітенську воду буде пити, той не буде хворіти. Разом з водою в цей день святили і свічки, які називали «громничними», бо вони оберігали людей і худобу від грому. Потім запалили   свічку, для того, щоб вона захистила нас усіх, наш край, нашу рідну землю від біди.

           На 15 лютого припадає свято Стрітення, у церковному календарі – Стрітення Господа нашого Ісуса Христа або Стрітення Господнє.

       Свято відзначають у пам’ять про те, як Діва Марія принесла до Єрусалимського храму Ісуса Христа на 40-й день після Його народження для посвячення Богові. Там їх зустрів старець Симеон, якому було обіцяно від Бога, що він не помре, поки не побачить Спасителя. Симеон довго чекав цієї події. За переказом, він жив майже 300 років. І одного дня з навіяння Святого Духа прийшов у храм. Він узяв Немовля на руки і, славлячи Бога, промовив: «Нині відпускаєш у спокої раба Твого, Владико, як і казав Ти, бо побачили очі мої спасіння Твоє…».

     У тому ж храмі Діву Марію та Йосифа побачила благочестива вдова Анна-пророчиця. Вона взнала Спасителя, і славила Господа, і говорила про Нього всім у Єрусалимі, хто очікував пришестя на землю Христа.

   На честь події зустрічі в храмі Ісуса Христа з праведним Симеоном і Анною, тобто зустрічі Бога й людини, і встановлено свято Стрітення (зустрічі).

 А ще за народним повір’ям, саме 15 лютого зима начебто зустрічається з весною. Зима – чудова пора! Які свята вона нам подарувала! День Святого Миколая, Новий Рік, Різдво, Водохреща. Скільки радощів принесла зимонька дітям. Але час їй відступати і весні чергу віддавати. У народі кажуть, що в цей день, 15 лютого, зима з весною зустрічаються і сперечаються. А ще є цікавий звичай, пов’язаний з цим святом. Напередодні свята жінки випікали печиво у вигляді пташок – «жайворонків». Називали їх жайворонками тому, що за давніми легендами, ця пташка народилася із сонячного жару, бо прокидається разом із сонцем і своїм срібним голосочком сповіщає: вже весна прийшла! Люди вірили, що жайворонки несуть на своїх крилах золоті ключі, якими зиму замикають,а природу відмикають.  

 

 

Переглядів: 270

Залишити відповідь